"Непомітний симптом призводить до трагедії, як упізнати цю ознаку, що несе загибель": лікарі розповіли про штам "Омікрон"


"Непомітний симптом призводить до трагедії, як упізнати цю ознаку, що несе загибель": лікарі розповіли про штам "Омікрон"

Україною поширюється штам “Омікрон”, який несе серйозну загрозу для простих мешканців, у яких виникають важкі симптоми та ускладнення. Особливістю вірусу є надзвичайна заразність. Також у інфікованих проявляється симптом, який дуже сприяє примноженню трагедій серед заражених.

Як інформує “Radiosvoboda”, епідеміологічна ситуація погіршується через чергову хвилю коронавірусної хвороби і її збудником є штам “Омікрон”. Про це повідомили у департаменті охорони здоров’я Львівської обласної держадміністрації. Зростання чисельності хворих, кажуть медики, прогнозована і очікувана.

“Зима, а це висока щільність популяції у закритих приміщеннях, бо вікна не будуть постійно відчинені; спільні святкування; інтенсивні міграційні процеси з європейських країн, де вже був поширений вірус у грудні і значна частина наших заробітчан однозначно підпадала під ризик зараження і привезла сюди цю проблему; багато українців поїхали відпочивати за кордон ‒ цілий комплекс обставин, які сприяли інфікуванню.

Тут не є один генетичний варіант, є штам «Омікрон» і попередній «Дельта», це будуть певного регіонального розподілу особливості цього генетичного варіанту і, відповідно, є такий інтенсивний притік потенційних джерел інфекції, які не дотримувалися карантинних обмежень, оскільки у них не було клінічних ознак, вони не були шпиталізовані. Нема клінічних ознак і людина не підозрює, що інфікована”, ‒ пояснює завідувачка кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету, експертка ВООЗ з реагування на біологічні загрози Наталія Виноград.

За словами епідеміолога і вірусолога Наталії Виноград, на відміну від попереднього штаму “Дельта”, при зараженні “Омікроном” у багатьох випадках у людей немає симптомів захворювання, спостерігається легкий перебіг хвороби, як при звичайній застуді. Тому людина продовжує активне життя, не підозрюючи, що переносить вірус.

Новим штамом “Омікрон” хворітимуть усі вікові категорії. Передусім працездатне, активне населення. На сьогодні спостерігається зростання чисельності хворих дітей на COVID на Львівщині. Зараз у Львівській обласній дитячій лікарні “Охматдит” з коронавірусною інфекцією лікується 84 дитини, це найбільша кількість за всю пандемію.

Новий штам “Омікрон” поширюється дуже швидко. У 73% випадків починається з нежиті, за даними МОЗ, у 67,5% ‒ головного болю, у 63,5% ‒ втоми, у 60% випадків спостерігається чхання та біль у горлі.

“Ще може виникати головний біль, може піднятись температура, бути загальна слабість, м’язевий, суглобовий біль. Така класика, що у людей на початку не виникає думка, що це COVID-19. А думають, що ГРВІ, але етіологія все ж таки коронавірусу. Такий стан людини вимагає негайної ізоляції від оточуючих. У вакцинованих людей починається чхання, а це сприяє інтенсивному поширенню зараження”, ‒ зауважує Наталія Виноград.

Источник: 0352.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *