"72 500 грн зарплати на місяць": роботодавці шукають українців, яким потрібна робота

[ad_1]

"72 500 грн зарплати на місяць": роботодавці шукають українців, яким потрібна робота

Робота в Норвегії доступна для українців, оскільки наших біженців там прирівнюють до резидентів. Відповідно, вони мають таке саме право на працю, як і самі норвежці. При цьому українці можуть отримувати дуже високі зарплати, але вакансії їм будуть доступні не всі.

Про особливості працевлаштування українських громадян у Норвегії розповіли у спеціалізованій групі Facebook.

Як інформує «biz.today.ua», дискримінації при працевлаштуванні для українців немає. Однак на багатьох вакансіях потрібно знання мови. Причому не обов’язково норвезької, треба знати хоча б англійську. Таким чином, якщо ви володієте англійською мовою, ваші горизонти для працевлаштування будуть набагато ширші.

Разом із тим, є чимало вакансій із гарною зарплатою, на яких від вас не вимагатимуть знання мови. Зокрема, йдеться про такі вакансії:

електрики,

механіки,

співробітники на виробництві,

вантажники,

водії,

зварювальники,

покоївки,

помічники в портах,

офіціанти.

Торік середня зарплата в Норвегії становила 4700 євро на місяць. При цьому електрики можуть розраховувати в середньому на 4200 євро, прибиральники – на 4060, маляри – на 3690. Але й вартість життя у Норвегії дорога. Так, щоби винайняти невелику квартиру, знадобиться в середньому 1600 євро на місяць. Ще 80 євро потрібно віддати за проїзд громадським транспортом. Ну і, звичайно, ще чимало грошей піде на їжу.

При цьому набагато більше шансів на працевлаштування у великих містах, де є багато вакансій. У невеликих населених пунктах знайти роботу дуже складно, попереджають українців. У кращому випадку вдасться знайти невеликий підробіток.

«Якщо ви живете в маленькому містечку, то роботу знайти практично нереально, тим більше без знання хоча би базової англійської. Якщо пощастить, знайдете підробіток на кшталт прибирання», — діляться своїм досвідом українці.

Таким чином, у невеликому населеному пункті розраховувати на хорошу вакансію і добрий заробіток не доводиться. А українських біженців розселяють переважно в таких місцях – у невеликих населених пунктах.

Звичайно, з досвідом роботи та зі знанням мови все ж таки можна знайти непогану роботу. При цьому українські біженці можуть безкоштовно навчатися та лікуватись у цій країні. Але медична допомога безкоштовна лише у межах страховки. Все, що понад страховку, доведеться оплачувати самостійно. Наприклад, візити до лікарів-спеціалістів, а також ліки та медичний транспорт потрібно буде оплачувати за свої гроші. Тому за кордоном краще не хворіти.

[ad_2]

Источник: 0352.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *