ПриватБанк вже за пару тижнів змінить правила: чого чекати з 1 червня на тлі війни?


ПриватБанк вже за пару тижнів змінить правила: чого чекати з 1 червня на тлі війни?

ПриватБанк, як і інші банки, з 1 червня може скасувати кредитні канікули, до цього можна не сплачувати за кредити і при цьому не стикатися зі штрафами та пенею. Рішення про кредитні канікули більшість банків ухвалили до кінця травня.

Як інформує “Obozrevatel”, практично всі великі банки з початку війни і до кінця травня запровадили кредитні канікули. Простіше кажучи, клієнтам дозволили поки що не платити за кредитами. Але проценти за використання боргу нараховують, їхній розмір знизили вдвічі (приблизно до 1,7%).

З 1 червня зобов’язання погашати кредити (з нарахованими відсотками) ймовірно повернуть. А це означає, що на тих, хто не буде вчасно вносити кошти, очікують штрафи та пені за прострочення платежів. І їхній розмір, залежно від банку, може сягати понад 30% річних.

Остаточне рішення про те, чи продовжувати кредитні канікули з 1 червня, ще не ухвалено, розповідає  Олег Серга, речник ПриватБанку. У будь-якому разі банк запропонує якийсь варіант для тих, хто з об’єктивних причин не може виконувати свої зобов’язання. Можливо, це буде реструктуризація.

“Остаточне рішення ще не ухвалено. Поки що нічого про це розповісти не можу. Але хочу сказати, що є можливість реструктуризації і тих клієнтів, які з об’єктивних причин не можуть повертати кредитні кошти, просто так не залишать з їхніми проблемами. Будуть розроблені варіанти”, – каже Серга.

Велика проблема для всіх українських банків – що робити з кредитами клієнтів із тимчасово окупованих територій. Вони, певна річ, не платять, і платити можливості немає. Банкомати не працюють, ціни на продукти там злетіли, а кількість робочих місць різко скоротилася.

Источник: 0352.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *