"Скільки ще дорожчатиме долар?": експерти пояснили, чого українцям чекати від курсу валют вже скоро

[ad_1]

"Скільки ще дорожчатиме долар?": експерти пояснили, чого українцям чекати від курсу валют вже скоро

Курс долара в Україні росте кілька днів поспіль. Якщо в середу долар подорожчав на заявах Росії про серйозну ескалацію війни проти України, то тепер зростання курсу багато в чому пов’язане із заходами, які ввели США для боротьби з інфляцією. 

Як інформує «Кореспондент», 22 вересня готівкова гривня на «чорному» ринку опускалася до рівня 42,90-43,21 за долар, але потім зміцнилася до рівня 42,63-43,16 гривні. Напередодні гривня в обмінниках опускалася до рівня 44 за долар.

Експерти називають важливі причини падіння гривні:

девальваційні очікування, що зберігаються (прогноз уряду про долар по 50 у 2023 році)

ліквідність, що підживлює девальвацію брак валюти у банківських відділеннях

відсутність альтернатив заощаджень гривневого капіталу (низькі ставки депозитів, ОВДП для акумуляції заощаджень у гривні)

попит на долар перевищує пропозицію

Є новини, які мають позитивно вплинути на курсові очікування та попит на купівлю готівки.

Серед них — заяви про зростання міжнародних резервів та надходження міжнародної допомоги.

Проте, це не такі впливові новини, як оприлюднений держбюджет України на 2023 рік, який припускає обмінний курс долара 50 гривень.

"Скільки ще дорожчатиме долар?": експерти пояснили, чого українцям чекати від курсу валют вже скоро

Спрогнозувати готівковий курс валют в умовах війни майже неможливо – на нього впливає низка факторів, розвиток яких непередбачуваний.

Зокрема, неможливо передбачити, якими будуть курсові очікування населення. Вони залежатимуть від успіхів Збройних сил України на фронті, обсягів друку гривні Нацбанком та темпів надходження зовнішньої допомоги.

Водночас дефіцит готівкової валюти, ймовірно, вдасться подолати. НБУ каже, що ситуація в банках із готівковими доларами та євро покращується. «Порівняно з початком вересня залишки готівки в касах банків суттєво збільшилися», — кажуть у НБУ.

Нацбанк очікує, що банки найближчим часом почнуть активніше задовольняти попит клієнтів на іноземну валюту. «Національний банк готовий і надалі підкріплювати каси банків готівковою валютою для остаточного вирішення проблеми», — наголошують у регуляторі.

Український бізнес наступного року закладає показник у 43 гривні за долар. Про це свідчить опитування Європейської бізнес-асоціації Прогнози бізнесу на 2023 рік.

Як зазначають у ЄБА, останні два роки прогнози українського бізнесу щодо курсу залишалися постійними на рівні 29 гривень за долар (що вище, ніж був курс у 2020 та 2021 роках).

На 2023 керівники компаній при плануванні бюджетів закладають вартість валюти в середньому на рівні 43 гривень за долар.

При цьому 47 відсотків членських компаній Європейської бізнес-асоціації прогнозують позитивну динаміку розвитку свого бізнесу в 2023 році.

Однак результати цього року очікувано демонструють погіршення настроїв та прогнозів топ-менеджерів. Для порівняння, минулого року позитивні прогнози робили 83 відсотки.

У 2023 році 28 відсотків директорів розраховують утримати бізнес-показники на нинішньому рівні, а 25 відсотків очікують на погіршення стану справ у їхнього бізнесу (торік таких було лише два відсотки).

Більшість компаній розраховують наступного року на позитивний фінансовий результат. Так, 58 відсотків респондентів очікують зростання доходів у гривні та 43 відсотки – у натуральному вираженні.

При цьому 31% розраховує на зростання доходів у гривні до десяти відсотків. Падіння доходів у гривні прогнозує 31 відсоток директорів, у натуральному виразі – 36 відсотків

[ad_2]

Источник: 0352.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *