"В Україні стрімко дорожчають яйця": експерти попередили, чого чекати від подорожчання харчів

[ad_1]

"В Україні стрімко дорожчають яйця": експерти попередили, чого чекати від подорожчання харчів

В Україні ціни на яйця за місяць зросли на 21% і в середньому становлять 40,9 грн за десяток (середня роздрібна ціна). Найближчим часом яйця подорожчають ще на 10%, після ціни стабілізуються.

Як інформує «Obozrevatel», про це розповіла аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Подорожчання пов’язане з тим, що ціни на яйця мають яскраво виражену сезонність через значну частку домогосподарств у структурі виробництва (близько 50%).

Тобто у міру скорочення світлового дня та зниження температури в Україні пропозиція від господарств населення зменшується, а ціна на яйця починає зростати.

Крім цього, до сезонних факторів подорожчання яєць у 2022 році додаються специфічні – військові причини. Зокрема, зменшення промислового виробництва яєць через окупацію частини територій України.

«У Херсонській області знаходиться одна з найбільших птахофабрик України «Чорнобаївська птахофабрика», проте зараз виробництво яєць на цих потужностях або призупинено, або скорочено через окупацію та складність ведення господарської діяльності на прифронтовій території», – пояснює аналітик.

Ще один фактор, що впливає на ціни, – порушення технологічного ланцюжка вирощування птиці. На початку війни деякі підприємства в умовах невизначеності частково призупинили процеси інкубації для отримання молодих птахів.

[ad_2]

Источник: 0352.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *