"Блакитний Місяць": сьогодні мешканці Тернопільщини очікують на унікальне явище


"Блакитний Місяць": сьогодні мешканці Тернопільщини очікують на унікальне явище

22 серпня місячний диск буде здаватися золотистим, перебуваючи у горизонті, а після того, як підніметься високо в небо — білим. Існує два визначення феномена “Блакитний Місяць”.

Як інформує “ТСН”,  “Блакитним Місяцем” називається друга повня, що припадає на один календарний місяць, але в цьому році це не той випадок. Традиційне (сезонне) — “Блакитним Місяцем” називають третій повний місяць в тому астрономічному сезоні, на який припадає чотири повні замість трьох. Літочислення при цьому ведеться за системою з тропічним роком, в якій початком року вважається день зимового сонцестояння.

Місячний календар і тропічний рік мали важливе значення в житті фермерів Північної Америки. Початок року і кордони часів року визначалися по датах весняних і осінніх рівнодення і зимових-літніх сонцестоянь, і відповідно до них починалися польові роботи і визначалися мисливські сезони. Рік при такій системі  починається не 1 січня, а 21-22 грудня, в день сонцестояння. Кожний повний місяць в сезоні, як правило, мав свою назву: сакральну або побутову. Всі ці традиції систематизувалися і описувалися в спеціальному журналі, що видається для фермерів. Він називався Менський фермерський альманах.

Сам термін про “блакитний Місяць” походить від англійського афоризму: Once in a blue Moon, що перекладається як “Одного разу при блакитному Місяці”. Іншими словами, “коли рак на горі свисне” або “після дощику в четвер”. Тобто ніколи або дуже рідко. Саме повний місяць має звичайний колір і не має відношення до появи у Місяця блакитного відтінку — вкрай рідкісного явища, зумовленого оптичним ефектом.

Астрологи і езотерики вважають, що його магічну силу можна порівняти з зорепадом. І тому в такі періоди добре загадувати бажання. Бажано саме в момент повного місяця.

Источник: 0352.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *