"Надзвичайний холод суне в Україну прямо зараз, небачена гроза шаленітиме в цьому регіоні": фахівці сказали про дощ і мороз

[ad_1]

"Надзвичайний холод суне в Україну прямо зараз, небачена гроза шаленітиме в цьому регіоні": фахівці сказали про дощ і мороз

Синоптики зазначають, що вже завтра конкретні українські області вкриють рясні дощі та грози. Також у прогнозах деяких експертів мовиться про ймовірне наближення надзвичайно холодної зими.

Як інформує «РБК-Україна», частину України накриють дощі з грозами на вихідних з 16 до 18 вересня. При тому місцями очікується туман.

Синоптики повідомляють, що наступні три доби переважно буде без опадів. Лише найближчої ночі на півдні та південному сході країни, а також у неділю та понеділок в Карпатах місцями очікуються короткочасні дощі з грозами.

У західних та північних областях вночі та вранці прогнозується місцями туман.

Температура повітря вночі становитиме +7 +12 градусів, а на Закарпатті та півдні країни, 18 вересня в західних областях +13 +18. Вдень температура повітря завтра буде +19 +24 градуси, а у південній частині, 17-18 вересня в більшості областей +22 +27.

Коли чекати заморозки в Україні?

У третій декаді вересня через скорочення світлового дня та низьку відносну вологість на поверхні ґрунту відзначатимуться заморозки. У західних областях та на крайній півночі країни в окремі ночі можуть бути навіть мінусові температури.

Як інформує «biz.today.ua», не зважаючи на глобальне потепління та прогнози на теплу зиму, може статися так, що в Україні цього сезону запанує холодна зима. Метеорологи оголосили про початок формування вихору над Північним плюсом, який може вторгнутися до Європи вже наприкінці листопада.

Метеорологи попереджають українців про холодну зиму: до нас прийде вихор з полюса - today.ua

Метеорологи попереджають українців про холодну зиму: до нас прийде вихор з полюса — today.ua

Як з’ясувалося, щорічно над Північним полюсом наприкінці календарного літа починає формуватись полярний вихор. Від інтенсивності цього вихору значною мірою залежить зимова температура в Європі та Америці. Причому тут спостерігається зворотна закономірність: чим інтенсивніший полярний вихор, тим вищою буде температура взимку на материках Північної півкулі. І що слабший цей вихор, то нижче може опуститися температура на материках.

Це пов’язано з тим, що сильний вихор захоплює і закручує в шаленому темпі холодні потоки арктичного повітря, не випускаючи їх назовні. В результаті, на полюсі та в приполярних районах температура знижується до критичних показників. Але на материк це повітря рідко проривається. А ось коли вихор менш інтенсивний, то він не може утримати всі холодні повітряні маси всередині, і вони «розповзаються» далеко на південь.

Таке полярне повітря приносить із собою на материк сильне похолодання. І ось у метеорологів є підозра, що саме за таким сценарієм піде зима 2023-2024 року. Причому потоки холодного повітря почнуть надходити в Україну вже наприкінці листопада – на початку грудня. Ну, а нижнього піку температур слід очікувати, як завжди – у січні.

[ad_2]

Источник: 0352.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *