Викладач-хабарник із автошколи продавав посвідчення водія у Тернополі

[ad_1]

Викладач-хабарник із автошколи продавав посвідчення водія у Тернополі

Спритник вимагав у одного з учнів 8 тис. 400 грн. неправомірної вигоди за успішну здачу іспитів та отримання посвідчення водія. Тепер же за рішенням суду змушений буде сплатити у чотири рази більший штраф – 34 тис. грн.

Як інформує «Номер один», із 12 травня по 16 липня ц.р. викладач автомеханічних дисциплін проводив курси із підготовки водіїв категорії «С» у відокремленому структурному підрозділі одного з коледжів Тернополя. А наприкінці літа, у серпні, вручив учням школи свідоцтва про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв.

Надалі, щоб отримати посвідчення водія, учням автошколи необхідно було пройти теоретичний та практичний іспити з курсу навчання по підготовці водіїв відповідної категорії у Регіональному сервісному центрі, що належить до Міністерства внутрішніх справ. Добре знаючи рівень знань своїх випускників, спритний викладач, до речі, багатодітний батько, по-батьківськи запропонував одному з учнів свою «протекцію». Мовляв, хочеш добре здати екзамени? Тоді потрібно заплатити. Скажімо, принесеш 8 тис. 400 грн. хабара – як гарний стимул для посадовців сервісного центру. Юридичною мовою, передати неправомірну вигоду для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч.2 ст. 369-2 КК України).

Учень погодився. Проте під час отримання грошей викладача затримали, за даним фактом було порушено кримінальне провадження. Тож, перебуваючи під слідством, викладач повністю визнав свою вину та погодився укласти угоду про визнання винуватості.

У Тернопільському міськрайонному суді під час розгляду справи суд угоду затвердив і, зважаючи на пом’якшуючі обставини (зокрема, що у родині горе – викладача підростають троє маленьких дітей), призначив йому 34 тис. грн. штрафу, що у 4 рази більше за суму хабара. Крім того, обвинуваченому ще доведеться компенсувати державі майже 1 тис. 400 грн. процесуальних витрат за проведення експертиз.

[ad_2]

Источник: 0352.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *