Тренд на пса Патрона: кому варто заводити заводити джек-рассел-тер’єра

[ad_1]

Тренд на пса Патрона: кому (не) варто заводити заводити джек-рассел-тер’єра (ФОТО)

Після того, як український Пес Патрон став мегапопулярним, розпочався справжній бум на собак породи джек-рассел-тер’єр. Однак часто люди масово скуповують популярних “Патронів”, не дізнавшись майже нічого про породу перед купівлею цуценяти.

Директорка Центрального клубу собаківництва Товариства сприянню обороні України, кінологиня, інструкторка Ірина Івахова розповіла ТСН.ua, що джек-рассел-терьер – це мисливська порода собак, виведена в 19-му столітті під мисливські потреби. Її завданням було не вбити здобич, а вигнати на мисливця. Водночас собаки мали бути дуже хоробрими, тому що сам на сам виходили до хижаків – лисиць та барсуків.

“Відповідно відбір собак був з певними рисами – це хоробрість, абсолютна безстрашність, хижацькі здібності до протистояння. Собака не повинна боятися певних ризиків. Тому коли люди вважають, що це маленький песик, який дуже гарно виглядає, вони помиляються. Це цілеспрямований, активний собака, яка потребує багато уваги в вихованні та соціалізації. Тобто сама історія виникнення породи взагалі не передбачає таких рис як компанійство, наприклад”, – зазначила Ірина Івахова.

Яких несподіванок можна очікувати від джек-расселів

Ці собаки потребують великої активності. Це пов’язано з тим, що джек-рассел – мисливська порода. Тобто необхідний тривалий вигул для того, щоб фізично навантажити собаку. Якщо цього не буде, обов’язково буде деструктивна поведінка вдома.

Тобто розгром приміщення гарантовано, запевняє кінологиня.

Майбутньому власнику собаки також треба розуміти, що джек-рассел тер’єр – це нірний собака. Тому риття землі – це її породна риса.

“Якщо це приватний будинок і живе собака на свіжому повітрі, обов’язково буде перерите все, що тільки можливо, до чого вона зможе дістати. Якщо це буде квартира, то так само будуть спроби підриву. Тому що це природно, як у будь-якої норної собаки. Рити взагалі собаки люблять, а нірники тим паче. Тому порода ця дуже складна. Пес Патрон – це класно, кльово, але потрібно розуміти, що це медійний персонаж”, – попереджає Ірина Івахова.

Кому підійде така собака

Заводниця, власниця розплідника Катерина Зінкевич розповідає ТСН.ua, що завжди розпитує майбутніх власників, наскільки вони знайомі з породою.

“Бо джек-рассел – це дуже активний собака. І вона підходить сім’ям які люблять багато ходити, бігати, їздити на велосипеді, ведуть активний спосіб життя. І цей собака може бути тягарем для сім’ї, яка звикла умовно лежати на дивані і дивитися телевізор. І взагалі активність цієї породи може бути як дуже привабливою, як і бути дуже негативною. Це залежить від виховання цієї собаки. Цю енергію треба направити і іноді власники без досвіду не справляються. Ну і також важлива спадковість”, – зазначила Катерина Зінкевич.

Тренд на пса Патрона: кому (не) варто заводити заводити джек-рассел-тер’єра (ФОТО), фото-1

Заводниця розповіла, як вона гуляє зі своїми собаками. Коли вони йдуть на вулицю, беруть з собою м’яча та іграшки для активної прогулянки.

“Це не так, що собачка попісяла, покакала і йде додому. Ні, це собачка виклалась на вулиці, отримала велику дозу активного відпочинку і цікаво провела час, нагрузили її щось пошукати, зробити щось важке. Можна навіть не купляти іграшки, а ховати якісь речі і собака буде їх знаходити, вони це дуже полюбляють”, – каже Катерина Зінкевич.

 На що звертати увагу під час вибору цуценяти

Заводниця рекомендує майбутнім власникам дивитися, які батько та мати цуценят: наскільки вони адекватні, не мають боягузтва і агресивності. Якщо батьки трохи агресивні, це все буде передаватися цуценятам.

“А без досвіду власників виховання цієї породи можна отримати собаку з великими проблемами для сім’ї. Вона може кусатися і взагалі бути дуже не комфортною для життя у родині”, – попередила Зінкевич.

Тренд на пса Патрона: кому (не) варто заводити заводити джек-рассел-тер’єра (ФОТО), фото-2

[ad_2]

Источник: 0352.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *