Васабі: історія, види, корисні властивості та особливості вибору

Васабі — це гостра паста, яка традиційно подається до суші та ролів. Вона має яскраво-зелений колір і сильний, пекучий смак. Васабі часто використовується для того, щоб підкреслити смак риби та інших інгредієнтів суші.

Історія васабі

Васабі — це давня рослина, яка росте в Японії та інших країнах Азії. Воно було відоме ще в VII столітті до нашої ери. Спочатку васабі використовувався в лікувальних цілях. Його застосовували для лікування шлунково-кишкових захворювань, застуди та інших недуг.

У XII столітті васабі почали використовувати в якості приправи до суші. Це було пов’язано з тим, що суші стали більш популярними в Японії. Васабі допомагав підкреслити смак риби та інших інгредієнтів суші, а також допомагав запобігти псуванню їжі.

Види васабі

Існує два основних види васабі:

  • Справжній васабі — це паста, виготовлена з кореня рослини васабі. Ця рослина є родичем хрена та редьки. Справжній васабі має гострий, пікантний смак та гіркуватий присмак.
  • Штучний васабі — це паста, виготовлена з хрена, гірчиці, тамаринду та інших інгредієнтів. Штучний васабі має більш м’який смак, ніж справжній васабі.

Як роблять справжній васабі

Для приготування справжнього васабі корінь рослини васабі ретельно очищають та подрібнюють. Потім отриману масу змішують з водою та залишають ферментуватися на кілька днів. В результаті виходить густа, в’язка паста, яка має характерний пекучий смак.

Корисні властивості васабі

Васабі має ряд корисних властивостей. Він містить антиоксиданти, які можуть допомогти захистити організм від пошкодження вільними радикалами. Васабі також має протизапальні властивості, які можуть допомогти полегшити симптоми артриту та інших запальних захворювань.

Як вибрати васабі

При виборі васабі слід звернути увагу на такі фактори:

  • Колір: справжній васабі має яскраво-зелений колір. Штучний васабі може мати більш блідий відтінок.
  • Запах: справжній васабі має сильний, гострий запах. Штучний васабі може мати більш слабкий запах.
  • Консистенція: справжній васабі має густу, в’язку консистенцію. Штучний васабі може бути більш рідким.

Як зберігати васабі

Справжній васабі слід зберігати в холодильнику в герметичному контейнері. Він може зберігатися протягом кількох тижнів. Штучний васабі можна зберігати в холодильнику або при кімнатній температурі.

Висновок

Васабі — це смачна та корисна приправа, яка може стати чудовим доповненням до суші та ролів. При виборі васабі слід віддавати перевагу справжньому васабі, який має більш яскравий смак та аромат.

Додаткові відомості

  • Васабі — це досить дороге задоволення. Справжній васабі коштує близько 100 доларів за кілограм.
  • В Японії васабі часто подають в невеликих керамічних горщиках.
  • В деяких ресторанах васабі подають у вигляді порошку, який змішують з водою перед вживанням.

Якщо у вас немає часу на приготування, ви завжди можете замовити суші або роли у нас. Шукай нас у Гугл: Суші Львів, Замовити суші, Доставка суші

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *