Як визначити проблеми з сажевим фільтром

Незалежно від того, чи є у вас автомобіль з дизельним двигуном, чи ви прагнете стати дизельним техніком, важливо розуміти дизельні сажові фільтри та принцип їх роботи. Сажові фільтри відіграють важливу роль у функціонуванні дизельних автомобілів і вантажівок. Необслуговування цих фільтрів може призвести до значних (і дорогих) наслідків для автомобіля.

При перших симптомах несправності сажевого фільтра, обов’язково звертайтеся до спеціалістів https://purefap.com.ua/ які допоможуть визначити проблему та, якщо потрібно, провести чистку.

Що таке дизельний сажовий фільтр?

Якщо ви стикалися зі світом дизельного пального, ви, мабуть, задавалися питанням: «Що таке сажевий фільтр?»

Дизельний сажовий фільтр, або DPF, — це пристрій доочищення вихлопних газів, який затримує тверді частинки, такі як сажа та зола. DPF зазвичай використовує підкладку, виготовлену з керамічного матеріалу, який сформований у стільникову структуру.

Щоб зменшити викиди від дизельних транспортних засобів, дизельні сажові фільтри вловлюють і зберігають вихлопну сажу, яку необхідно періодично спалювати для регенерації фільтра. Процес регенерації спалює надлишок сажі, що утворюється у фільтрі, що запобігає шкідливим викидам вихлопних газів і чорному диму, який ви зазвичай бачите від дизельних автомобілів під час прискорення.

Виробники двигунів використовують сажевий фільтр для уловлювання твердих частинок, щоб відповідати стандартам викидів EPA 2007.

Як визначити проблеми з сажевим фільтром

Які симптоми заблокованого дизельного сажового фільтра?

  • Часто причиною блокування сажових фільтрів дизеля є короткі поїздки на низькій швидкості. Транспортні засоби, які рухаються на низьких швидкостях під час коротких поїздок, не можуть задовольнити вимоги до самоочищення фільтра.
  • Сажові фільтри також можуть вийти з ладу через погане обслуговування. Термін служби дизельного сажового фільтра залежить від застосування. Наприклад, фільтр двигуна Cummins ISX15 має інтервал очищення від 400 000 до 600 000 миль, хоча йому потрібно буде регенерувати, перш ніж досягти позначки 400 000 миль.
  • Фільтри можуть вийти з ладу раніше, якщо їх не обслуговувати належним чином. Крім того, засмічення фільтра може бути викликано використанням неправильного типу масла, зміною продуктивності, використанням низькоякісного палива або навіть частим використанням автомобіля на низькому рівні палива.

Отже, як визначити, що ваш фільтр заблоковано? Як правило, коли фільтр забивається або в системі виникає помилка, на панелі приладів з’являється помаранчевий індикатор. Коли він засвітиться, ви знаєте, що ваш фільтр, швидше за все, заблоковано, і може знадобитися чистка.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *