Спортивний скандал: відому тернополянку не взяли у збірну на чемпіонат світу

[ad_1]

Спортивний скандал: відому тернополянку не взяли у збірну на чемпіонат світу

Збірна України визначилася зі складом на літній чемпіонат світу з біатлону — головний старт літнього сезону. До нього потрапили 25 спортсменів, десять з яких є представницями дорослої та юніорської жіночої команд.

Серед головних несподіванок складу України була відсутність Олени Білосюк. Ще у квітні, після оголошення новим старшим тренером жіночої збірної Миколи Зоца, Білосюк не потрапила до складу команди — натомість вона мала проводити підготовку з чоловічою командою «Б». І тепер не увійшла до складу на літній чемпіонат світу.

Суспільне звернулося за коментарем до старшого тренера жіночої збірної України з біатлону Миколи Зоца щодо принципу відбору до заявки на літній ЧС та відсутності у ній Білосюк.

Зоц наголосив, що принципом відбору на світову першість у Брезно-Осрблі були контрольні гонки у Сянках, за результатами яких і було визначено, хто їде на ЧС. При цьому тренер зауважив: у разі рівності результатів пріорітет надав молодшим біатлоністкам.

«На літній чемпіонат світу зазвичай їдуть ті представниці… Це не те, що ми когось виключили, просто хто краще готовий на цей момент. У нас було дві контрольних гонки у Сянках, за якими ми відібрали шість найкраще готових спортсменок. Олена Білосюк залишається у збірній, там більш розширений склад, 12 людей», — сказав Зоц.

«У нас є такий вектор на омолодження команди. Спортсменки, які більш досвідчені і хочуть бути в команді, вони мають бути кращими. Якщо вони мають рівні результати з більш молодими спортсменками, то перевагу будемо віддавати більш молодим», — додав тренер.

Також Зоц звернув увагу, що разом з національною командою проводять підготовку три юніорки — Ксенія Приходько, Олександра Меркушина та Олена Городна. Тренер пояснив це перспективою, яку вбачає у цих спортсменках на майбутнє.

«Дівчата ще занадто молоді, але з перспективою. З національною командою готуються три юніорки, хоча на чемпіонат світу поїдуть чотири. Зі збірною готуються Ксенія Приходько, Олександра Меркушина та Олена Городна. Вони перспективні всі троє, але маємо розуміти, що треба трохи терпіння і часу. Вони ще юнацького віку, 2004-2005 роки.І за усієї поваги, змагатися з 2002-2003 роками… Але дівчата класні, з великою перспективою».

Літній чемпіонат світу у Брезно-Осрблі пройде з 24 до 27 серпня. На турнірі буде розіграно 12 комплектів нагород у юніорських та дорослих вікових категоріях.

Олена Білосюк: що відомо 36-річна українська біатлоністка, представляє на змаганнях Тернопільську область. Білосюк змагалася на трьох зимових Олімпіадах (2010, 2014 та 2022 року). Вона є учасницею «золотої» жіночої естафети збірної України на Іграх у Сочі в 2014 році. Також Білосюк здобула шість медалей на чемпіонатах світу з біатлону. Зокрема, у 2013 році вона стала чемпіонкою світу у спринті. У попередньому сезоні Білосюк взяла участь у 19 гонках Кубка світу та чемпіонату світу з біатлону. Найкращим результатом біатлоністки стало 26-е місце у спринті на етапі в Новому-Месті.

[ad_2]

Источник: 0352.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *