"Це не життя": тернопільські пенсіонери про підвищення пенсій


"Це не життя": тернопільські пенсіонери про підвищення пенсій

Мізерну пенсію, за сучасними мірками, отримує більшість тернопільських пенсіонерів. Попри те, що в Мінсоцполітики постійно анонсують зростання пенсійних виплат, у кишенях пенсіонерів відчутно важче не стає.

Як повідомляють у сюжеті “Т1новини”, за шість місяців українцям поступово, та все ж виплатили на 784 гривні більше. Йдеться про середню пенсію, яка зросла на 25%. На перший погляд не погані зміни. Та чи відчутні? Адже зросли і ціни на стандартний продуктовий кошик. Дані статистики це підтверджують.

За словами начальниці відділу збирання даних статистики цін головного управління статистики у Тернопільській області Ольги Колодій, за пів року суттєво подорожчали олія, цукор, крупи, фрукти. Також зріс у ціні рис, хліб, риба, м’ясопродукти.

 Добре знає коли і ніскільки їй підняли пенсію пані Марта. Розповіла, що влітку отримала більше грошей, тож тепер загальна сума її пенсійного доходу – 1885 гривень. Жінка зізналася, що цієї суми на прожиття дуже мало, адже крім продуктів треба ще заплатити комунальні послуги, купити одяг і відкласти на ліки. Усе це на 1885 гривень в місяць.

Натомість у Пенсійному фонді області наводять інші цифри. Нині середній розмір пенсії на Тернопільщині – 2 988 гривень, а це на 356 гривень більше ніж минулоріч. Востаннє перерахунок пенсій для деяких категорій населення проводили влітку.

За словами заступника начальника головного управління пенсійного фонду України у Тернопільській області Володимира Івахова, загалом спеціалісти провели перерахунки пенсій більш, ніж 240 тисяч пенсіонерів нашої області. Відчули підвищення пенсії понад 118 тисяч.
Та є позитиви – вже в жовтні здійснять наступний перерахунок таких виплат. Це стосується пенсіонерів, яким більше 75-років.

Источник: 0352.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *