"Комусь - максимум, а хтось не отримав нічого": які українські пенсіонери не задоволені розміром індексації

[ad_1]

"Комусь - максимум, а хтось не отримав нічого": які українські пенсіонери не задоволені розміром індексації

Зараз чимало пенсіонерів скаржаться на березневу індексацію. Все через те, що вони отримали або занадто мало, до прикладу, лише 100 гривень, або взагалі нічого.

Як інформує «24», у березні українські пенсії проіндексували на 19,7%. Однак для розрахунку була взята лише основа пенсії, без додаткових надбавок та доплат. Відтак мінімальний розмір доплати становив 100 гривень, середній розмір – 579 гривень, а максимальний — 1 500 гривень.

Відповідно до розрахунку середній розмір пенсії тепер приблизно 5 219 гривень. У січні ця сума становила лише 4 622 гривень.

Водночас чимало громадян незадоволені підвищенням, адже хтось отримав занадто мало, а хтось взагалі – нічого.

Чому українці незадоволені

До прикладу, один українець поскаржився у соцмережах на те, що у березні йому додали лише 100 гривень попри те, що у нього ІІ група інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Йому призначили пенсію у 2021 році. Вона становить 2 700 гривень зі стажем у 31 рік.

Насправді до тих пенсій, які призначені у 2021 та 2022 роках, додали лише по 100 гривень. Все через те, що вони призначені вже з урахуванням сучаснішої заробітної плати.

Однак у цьому конкретному випадку пенсія справді невисока навіть за наявності понад 30 років стажу. Статус потерпілого внаслідок катастрофи на ЧАЕС ситуацію також не рятує, бо без групи інвалідності пенсію обчислюють на загальних підставах. Тому у цьому прикладі пенсія зросла лише на 4%. І таких прикладів дуже багато,

– йдеться у повідомленні.

Також є випадок, коли громадяни скаржаться, що інваліду війни II групи не додали жодних коштів до пенсії. Його пенсія становить 10 988 гривень.

До теми Індексація

[ad_2]

Источник: 0352.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *