Незабаром – сонячне затемнення: що воно віщує і коли його можна буде побачити

[ad_1]

Незабаром – сонячне затемнення: що воно віщує і коли його можна буде побачити

Восени ми станемо свідками унікального астрономічного явища. На небосхилі відбудеться неймовірне сонячне затемнення.

Коли можна буде спостерігати затемнення

До кільцеподібного сонячного затемнення залишився лише місяць. Воно відбудеться у суботу, 14 жовтня 2023 року.

При кільцеподібному затемненні Місяць не повністю закриває Сонце, залишаючи видимим тонку зовнішню лінію – її часто називають «вогняним кільцем», пише Оглядач.

Орбіта Місяця навколо Землі являє собою сплющене коло або еліпс. Іноді супутник знаходиться ближче до Землі або в перигеї, а іноді — далі або в апогеї.

Затемнення відбуваються, коли місяць перебуває у фазі молодика. Під час повних сонячних затемнень Місяць знаходиться близько до Землі, і абсолютно темний місячний диск достатньо великий, щоб закрити все Сонце.

А кільцеподібні затемнення трапляються, коли Місяць знаходиться в апогеї. Супутник у цей період знаходиться далі, тому візуально здається трохи меншим на небі. Це означає, що місячний диск не повністю закриває Сонце та не призводить до повного затемнення неба.

Восени відбудеться унікальне сонячне затемнення: коли можна буде побачити

Восени відбудеться унікальне сонячне затемнення: коли можна буде побачити

Чи буде помітним затемнення в Україні

Спостерігати за затемненням можуть жителі США, деяких країн Центральної Америки, Колумбії та Бразилії. Якщо погодні умови будуть відповідними, деякі регіони за межами шляху також зможуть побачити часткове сонячне затемнення, зокрема, Мексика, Гватемала, Беліз, Гондурас, Нікарагуа, Коста-Ріка та Панама.

Під час кільцевого затемнення 14 жовтня Місяць закриє 91% Сонця, і вогняне кільце, яке це породжує, буде видно на смузі довжиною 190-220 кілометрів.

Українці зможуть побачити астрономічне явище лише онлайн – NASA вестиме трансляцію, що розпочнеться 14 жовтня об 15:30 за Гринвічем (18:30 за Києвом).

[ad_2]

Источник: 0352.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *