"Подорожчання "стратегічних" продуктів в Україні": експерти попередили про труднощі, які чекають на українців


"Подорожчання "стратегічних" продуктів в Україні": експерти попередили про труднощі, які чекають на українців

Наразі в Україні з овочів борщового набору фіксується дефіцит цибулі. До весни наступного року дорожчатимуть всі інші овочі борщового набору. Винятком стане лише картопля.

Як інформує “Апостроф”, про це розповів президент Української плодоовочевої асоціації Тарас Баштанник.

За його словами, овочі до салату “Олів’є” всі є, зокрема морква та картопля. Морква українського виробництва трохи зросла у ціні, у порівнянні з минулим роком, але до 2023 року її вистачить, запевнив Баштанник.

“Картоплі в Україні традиційно багато. Постачання забезпечується, як промисловими виробниками, так і домогосподарствами. Тому з картоплею особливих проблем ні зі зберіганням, ні з ціною, ні з кількістю немає і не буде”, – додав президент Української плодоовочевої асоціації.

Як заявив Баштанник, дефіцит цибулі, який є на даний момент, буде загострюватися й надалі, тому що тимчасово окуповані території не виступили її постачальниками.

“Глобально можна сказати, що до весни всі інші овочі, крім картоплі, борщового набору дорожчатимуть, оскільки витрати на зберігання великі, і є ризики через перебої з електропостачанням — не дуже якісно може зберігатися продукція”, – прогнозує експерт.

Источник: 0352.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *