Україна офіційно стала кандидатом в члени ЄС: Європейська Рада ухвалила рішення

[ad_1]

Україна офіційно стала кандидатом в члени ЄС: Європейська Рада ухвалила рішення

Україна офіційно отримала статус кандидата в члени ЄС: відповідне рішення сьогодні (23 червня) ухвалила Європейська Рада на саміті лідерів Євросоюзу в Брюсселі.

Як інформує «ТСН», варто зазначити, що перед стартом історичного саміту висловились на підтримку України голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, голова Європейської ради Шарль Мішель та президентка Європарламенту Роберта Мецола.

Нагадаємо, 28 лютого президент Володимир Зеленський підписав заявку на членство України в Європейському Союзі. Київ заповнив і передав Єврокомісії дві частини опитувальника, що було необхідним кроком для надання статусу кандидата на членство у ЄС.

17 червня Єврокомісія вирішила рекомендувати надання Україні статусу країни-кандидата на вступ до ЄС. Голова ЄК Урсула фон дер Ляєн у той день заявила, що в Україні вже впроваджено близько 70% європейських правил, норм і стандартів, але ще необхідно зробити важливу роботу щодо верховенства права, деолігархізації та боротьби з корупцією.

«Українці готові вмирати за європейську перспективу. Ми хочемо, щоби вони жили з нами європейською мрією», — наголосила Урсула фон дер Ляєн.

Водночас разом з Україною Єврокомісія також рекомендувала надати і Молдові статус кандидата, розуміючи, що країна буде проводити реформи. Грузія ж рекомендацію не отримала.

[ad_2]

Источник: 0352.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *