"Вірус еволюціонує, тож породження нового важкого штаму може зупинити лише одне... ": лікар-імунолог спрогнозував, що чекає світ після "Омікрону"

[ad_1]

"Вірус еволюціонує, тож породження нового важкого штаму може зупинити лише одне... ": лікар-імунолог спрогнозував, що чекає світ після "Омікрону"

Штам «Омікрон», який у небачених раніше масштабах вразив весь світ, може стати останнім штамом коронавірусу, який настільки масово вражає людей. Проте, існує надзвичайно висока вірогідність, що він породить новий, ще більш небезпечний та заразний варіант захворювання. Як стверджують імунологи, вся проблема у мутації і чим більше хворих, тим більше шансів отримати нову версію вірусу. Своїми роздумами на цю тему з OBOZREVATEL поділився лікар-імунолог Борис Донськой.

«У вірусу з кожним новим хворим з’являється ще один шанс нас здивувати. Чим більше хворих, тим більше шансів. Якщо шансів забагато, то він таки гарантовано створить новий штам. Все буде залежати від того, наскільки швидко цей пік мине», – пояснив лікар.

За його словами, досвід, отриманий світовою наукою та фармацевтичними компаніями в боротьбі з коронавірусом, має стати новим радикально еволюційним кроком у підході до створення мультивакцини, яка буде ефективною для різних штамів хвороб і зупинятиме процес мутації вірусу.

«Зрозуміло, що вірус еволюціонує саме для того, щоб уникати вакцин. Це його єдиний шанс вижити. Він буде й надалі спрямовано еволюціонувати, щоб надалі нас заражати. Чим більше нас щеплених, тим більше він розуміє, що зі старим дизайном в нього вже немає шансів, і він починає обходити наші захисні бар’єри. Якщо ми розробимо таку вакцину, яка буде мультифункціональною і профілактичною, то ті варіанти навіть не з’являться, бо ми будемо до них готові. Тобто ідеальна вакцина – коли вона профілактична», — підкреслив лікар.

Сучасні вакцини від коронавірусу допомогли людям суттєво знизити ризик появи ускладнень та летальних наслідків коронавірусу, тож із своїм головним завданням вони впоралися, але попереду вчених чекає ще багато нових досліджень та розробок, щоб остаточно зупинити коронавірус.

[ad_2]

Источник: 0352.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *