"Вірус створює сольові містки прямо в організм, вчені нажахані відкриттям": медики про страшну здатність штаму "Омікрон"

[ad_1]

"Вірус створює сольові містки прямо в організм, вчені нажахані відкриттям": медики про страшну здатність штаму "Омікрон"

Штам «Омікрон» стрімко усуває з пандемічної арени України свого попередника штам «Дельта». Медики вже називають найбільш небезпечні ознаки нового варіанту вірусу. Були проведені глибинні дослідження, котрі надали результати, які приголомшили медичних працівників. Загроза виявилася значно страшнішою, ніж здавалося раніше.

Як інформує «Ukrinform», дослідники UBC першими у світі провели структурний аналіз його шипового білка на молекулярному рівні.

Омікрон особливий тим, що має 37 мутацій у шиповому білку. Це в 3 – 5 разів більше мутацій, ніж у будь-якого іншого відомого нам варіанту SARS-CoV-2.

Тож науковці вирішили дослідити цю частину Омікрону на молекулярному рівні.

Що показав аналіз:

Кілька мутацій (R493, S496 та R498) створюють нові сольові містки та водневі зв’язки між шиповим білком та рецептором клітини людини, відомим як ACE2. Це збільшує спорідненість зв’язування – наскільки сильно вірус прикріплюється до клітин людини.

В цілому, результати показують, що Омікрон краще зв’язується з клітинами людини, ніж початковий вірус SARS-CoV-2 з Уханю та навіть варіант Дельта.

При цьому експерименти підтверджують те, що S-білок Омікрону набагато краще, ніж інші варіанти, допомагає уникнути моноклональних антитіл, які зазвичай використовуються для лікування. А також краще уникає імунітету, утвореного внаслідок вакцинації чи інфікування вірусом.

[ad_2]

Источник: 0352.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *