Збройний конфлікт за участі проросійської країни у центрі Європі: початок третьої світової чи намагання путіна відволікти увагу від України?

[ad_1]

Збройний конфлікт за участі проросійської країни у центрі Європі: початок третьої світової чи намагання путіна відволікти увагу від України?

Армія Косова нібито збирається напасти на сербів на півночі країни опівночі 31 липня.

Про це заявив президент Сербії Олександр Вучич, пише УНІАН з посиланням на SD.

«Думаю, що ми ніколи не були в складнішій і важчій ситуації, ніж сьогодні. Чому це я сказав? Приштинський режим намагається, уявляючи себе жертвою, використовувати настрої в світі. Вони думають, що можуть розіграти карту «великий Путін наказав маленькому Путіну», — заявив він.

За словами Вучича, Косово одночасно з цим блокуватиме в’їзд громадян з сербськими документами і вимагатиме переоформлення авто на косовські номери, згідно з постановою, яка набуває чинності 1 серпня.

Пізніше в ЗМІ просочилася інформація, що армія Сербії вже увійшла в Косово. Проте в міністерстві заявити, що «поки цього не робили».

«Міністерство оборони повідомляє, що армія Сербії поки не перетнула адміністративну лінію і жодним чином не вторглася на територію Косово і Метохії» — наголосили там.

Зазначимо, що за непідтвердженою інформацією, Сербія стягує до кордону з Косово армію, включаючи авіацію.

Нагадаємо, раніше топ-функціонер правлячої Сербської прогресивної партії Володимир Джуканович заявив про необхідність «денацифікувати» балканські країни. Через кілька годин після його заяви ЗМІ повідомили, що на кордоні Косово і Сербії почалися збройні зіткнення.

У неділю, 31 липня, в Митровиці на півночі Косово почалися збройні зіткнення. Місцеві жителі чули автоматні черги. У місті увімкнули сирени, а церкви дзвонять у дзвони. У районі зіткнень помічено безліч машин екстрених служб.

Про це повідомляє Jerusalem Post.

Зазначається, що деякі дороги в цьому районі перекриті.

Президент Сербії Олександр Вучич вже заявив, що Сербія «ніколи не була в складнішій і важчій ситуації (щодо Косово — УНІАН), ніж сьогодні». Він попросив сторони зберігати спокій і підкреслив, що «якщо вони не хочуть зберігати мир, Сербія переможе». Як пише srbija danas, Вучич заявив, що «серби більше не потерплять переслідувань».

«Серби мені це десять разів вчора повторили. Я майже став перед ними на коліна і благав їх про мир. Зрештою мені вдалося домогтися обіцянки, що вони не будуть ні провокувати, ні нападати на албанців, що б вони не робили. Ситуація набагато серйозніша, ніж багатьом здається», — наголосив він.

Одразу за головним мостом, що розділяє північну і Південну Косовську-Митровицю, зібралося близько 200 албанців. За неофіційною інформацією, вони поїдуть в район Рудар біля Звечана, де будуть ставити барикади. Крім цього громадяни перекрили головну дорогу вантажівкою.

Причиною невдоволення громадян стала зміна правил проїзду в Косово. Громадянам з сербськими документами буде виданий документ на в’їзд і виїзд, а 1 серпня почнеться переоформлення транспортних засобів з номерами з Республіки Сербія в Косово.

Відзначається, що на в’їзд і виїзд з Косово утворилася пробка. Пасажирам, які їдуть з Сербії, радять розвернутися назад.

Довідка УНІАН. Косово, провінція Сербії, проголосило незалежність у 2008 році, через десять років після жорстокої війни 1998-1999 років.

Незалежність Косово визнали 97 з 193 країн-членів ООН, 22 з 27 країн-членів Європейського Союзу (не визнали Кіпр, Греція, Румунія, Словаччина, Іспанія). Україна також не визнає державу Косово і вважає Регіон невід’ємною частиною Сербії.

Нагадаємо, дещо раніше у Сербії заговорили про» денацифікацію » балканських країн.

Вас також можуть зацікавити новини: Ізраїль вдарив по заводу по збірці іранських безпілотників в Сирії США, Чорне море і територіальні претензії: Путін затвердив нову морську доктрину РФ Шокуюча заклопотаність і рішуче засудження: ООН або реформується, або повторить долю Ліги Націй Косово

[ad_2]

Источник: 0352.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *