"Зелений делікатес?": ціни на огірки в Україні б'ють рекорди, чому так і що відбувається?


"Зелений делікатес?": ціни на огірки в Україні б'ють рекорди, чому так і що відбувається?

В Україні дорожчають усі продукти. Однак на тлі незначного подорожчання хліба, молочки та ковбас ціни на овочі летять вгору зі швидкістю ракети. Особливо відзначилися ціни на огірки, які лише за січень зросли на 30% і більше.

Як інформує “biz.today.ua”, зазвичай, у довоєнні роки розгул цін на тепличні овочі спостерігався перед новорічними святами. Після їхнього завершення ціни йшли на спад, і потім знову активізувалися напередодні великодніх свят. Проте війна, проблеми з логістикою, енергоресурсами та власною тепличною галуззю змінили всі ринкові тенденції. Сезонність у цінах на овочі, зокрема на огірки, тепер не діє.

В результаті, огірки буквально за місяць додали в ціні по кілька десятків гривень і впевнено перейшли в розряд дорогих делікатесів.

повноцінного тижня лютого середня вартість кілограма огірків зросла порівняно з січнем на 11 гривень і зараз становить 89,99 грн (по суті 90 грн). При цьому гладкі огірки зросли в ціні зі 119,99 до 122,33 грн/кг.

Тепличні огірки подорожчали одразу на 30%, піднявшись із 67,19 до 91,90 грн/кг.

Однак найпотужніший ривок зробили колючі огірки. Вони злетіли вгору більш ніж на 54%. У січні їхня вартість становила 94,60 грн/кг, а на початку лютого вона з легкістю переступила тризначний бар’єр і злегка пригальмувала на 145,90 грн/кг.

Отже, тепер йти за огірками в магазин можна тільки, щоб їх подивитися.

Источник: 0352.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *