"Шалена гроза суне в ці області України зі смерчами, лютий град накриє ці міста вже скоро": синоптики про небезпечну погоду

[ad_1]

"Шалена гроза суне в ці області України зі смерчами, лютий град накриє ці міста вже скоро": синоптики про небезпечну погоду

Експерти закликають українців не нехтувати прогнозами погоди, адже у травні передбачаються холодна погоді і велика кількість опадів.

Як інформує «Lent.ua», початок місяця буде прохолодним, із заморозками на ґрунті та у повітрі. Потепління розпочнеться не раніше 11-12 травня. Однак теплішати буде поступово. Більше літніх температурних значень варто очікувати лише у третій декаді місяця. Про це  розповів синоптик Ігор Кібальчич.

Травень в Україні розпочнеться з малорухливого Скандинавського антициклону, який поширить на Центральну та Східну Європу з півночі та північного сходу арктичну прохолоду на південь. У перші дні травня спостерігатиметься переважно сонячна погода без істотних опадів по всій Україні. Але приблизно з 3-4 травня розвиток отримає циклонічна діяльність з опадами та мінливою хмарністю.

В Україні орієнтовно з 6 до 14 травня очікується аномально холодна погода, попередив Кібальчич. Вночі та вранці в окремі дні можливі заморозки на поверхні ґрунту та місцями у повітрі. Приблизно з 11-12 травня почнеться поступове підвищення температури повітря, проте вона ще зберігатиметься нижче за середні багаторічні показники до середини місяця.

Потепління пришвидшиться у другій половині травня. У третій декаді місяця в південних і західних областях стовпчики термометрів в окремі дні можуть досягти позначки +29…+31 °С , помітно стануть теплішими і ночі. Настання метеорологічного літа (коли середньодобова температура стійко зберігається на рівні +15 °С і вище) може настати вже у третій декаді травня, зазначив синоптик.

«Спираючись на зазначені особливості в атмосферній циркуляції, складаються цілком явні передумови для прохолодного, місцями холодного травня в Україні. Середньомісячна температура очікується на 1,5-3,5 °С нижче за кліматичну норму; на півдні Одеської, у західних областях та в Криму близько норми. Найбільш холодні дні прогнозуються у період з 5 по 15 травня”, — сказано у прогнозі.

Сума опадів загалом за місяць, за словами Кібальчича, виявиться близькою до норми, подекуди може випасти більше за норму на 30-60%. Відчутним стане внесок конвективних опадів, які зазвичай мають локальний характер і істотно відрізняються за інтенсивністю. Істотно зросте кількість днів із грозами та іншими небезпечними явищами, пов’язаними з конвекцією (град, шквали, місцями не виключені й невеликі смерчі).

Погода в Європі у травні 2023

"Шалена гроза суне в ці області України зі смерчами, лютий град накриє ці міста вже скоро": синоптики про небезпечну погоду

Карта, представлена Кібальчичем, демонструє прогноз середньої аномалії (відхилення від норми) температури повітря в Європі за період із 5 по 12 травня 2023 року. З неї випливає, що у травні вся східна частина регіону опиниться у владі холоду.

[ad_2]

Источник: 0352.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *